Zákonná pojistka na auto – cena

Zákonná pojistka na auto - cena
Zákonná pojistka na auto - cena
Zákonná pojistka na auto - cena

Zákonnou pojistku na auto, tedy povinné ručení motorových vozidel, si musí zřídit každý, kdo vlastní auto zapsané v registru. Toto pojištění se vztahuje na nehody, které jsou způsobeny vlastní vinou, proto je tato pojistka ze zákona povinná.

Průkazem o pojistce na auto je pak zelená karta, kterou pokud nebudete mít v případě kontroly sebou, tak zaplatíte pokutu až tři tisíce korun. Pokud nebudete mít povinnou pojistku ani sjednanou, pak hrozí pokuta až čtyřicet tisíc korun. Proto pokud hledáte nejlevnější povinné ručení bez dalších připojištění, které ale i částečně nahradí havarijní pojistku na auto, pak se dá sehnat velmi levně, ovšem přijdete o řadu výhod se základním tarifem.

Srovnání pojistek na auto

Pokud chcete na zákonné pojistce ušetřit, pak doporučujeme průběžnou kontrolu cen pojistek během celého roku a srovnávat aktuální vývoj cen povinného ručení.

Proč platí každý jinou částku

Protože cena pojistky na auto se liší podle věku žadatele o pojistku, místa bydliště, počtu nehod, údajů o vozidle a řady dalších rozhodujících kritérií, které pojišťovna vždy zohledňují při vyhodnocování ceny pojistky. Proto pokud jste starší zkušený řidič, máte nové vozidlo a jezdíte bez nehod, pak získáte zpravidla lepší nabídku od pojišťoven.

Sjednání během pár minut online

Pokud využijete srovnávače pojištění, pak najdete vhodnou nabídku na míru již do minuty a pokud o ni budete mít zájem, pak lze uzavřít zákonnou pojistku na auto během několika málo minut. Obratem Vám dojde na email zelená karta a další den poštou. Získáte také exkluzivní podpultové nabídky pojišťoven!